سه‌شنبه, 24 مهر 1397

 

در شرکت آب منطقه ای اردبیل برگزار شد؛

 

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر و تجلیل از جانبازان و ایثارگران

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر با حضور مدیرعامل و کارکنان شرکت برگزار گردید.  

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این مراسم با بیان اینکه امر به معروف و نهى از منکر برجسته ترین، بارزترین و گرامى ترین واجب در بین واجبها مى باشد اظهار داشت: هدف تمام انبیاء و اولیاء اصلاح جامعه بشرى بوده است و مؤثرترین ابزار براى رسیدن به این هدف بزرگ امر به معروف و نهى از منکر است.

مهندس اصغر سلیمان زاده تصریح کرد: قرآن کریم به کرّات به اهمیت این فریضه اشاره نموده و آمرین به معروف و نهى کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امّت مى داند.

وی همچنین افزود: در روایات امر به معروف و نهى از منکر سبب امنیت، آبادانى، حلال شدن درآمدها، برپائى واجبات و اصلاح امور دین و دنیا معرفى شده است.

مهندس سلیمان زاده با بیان اینکه همه ما در مسئولیت خود وظیفه داریم نسبت به انجام این فریضه مهم دینی اقدام کنیم عنوان کرد: امر به معروف و نهى از منکر نشانه غیرت دینى و احساس مسؤلیت است، باشد که با توفیقات الهى که به این مهم بپردازیم تا از این رهگذر هـم بر ایمان خویش بیفزائیم و هم در اصلاح جامعه سهیم باشیم.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان نیز در این مراسم با اشاره ای به گوشه هایی از وقایع مهم تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: هدف از عاشورا و تاسوعا احیای درس امر به معروف و نهی از منکر به جامعه بود و این فریضه یکی از زیباترین نکات این ایام می باشد.

حجت الاسلام نوری همچنین با اشاره به لزوم عبرت گیری از درس تاسوعا و عاشورا اظهار داشت: دنیا امروز شیفته تاسوعا و عاشورای امام حسین (ع) است و همه ما باید نسبت به اعتلای این درس بزرگ تلاش نمائیم.

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فرایض بسیار مهم و بزرگ اسلامی به شمار می‌رود، و افرادی که این فریضه‌ی بزرگ الهی را ترک می‌کنند یا در برابر آن بی‌تفاوتند گناهکار خواهند بود و کیفری سخت و سنگین در انتظار آنها است.

حجت الاسلام نوری افزود: طلب اصلاح در امور امّت پیامبر، امر به معروف و نهی از منکر و عمل به سیره رسول خدا از ارکان قیام بزرگ عاشوراست.

در ادامه این مراسم با حضور مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای اردبیل از 13 نفر از جانبازان و ایثارگران دوران ۸ سال دفاع مقدس شرکت آب منطقه ای اردبیل تجلیل بعمل آمد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران