سه‌شنبه, 24 مهر 1397

 

در بازدید معاون وزیر نیرو عنوان شد؛

 

سد خاکی عنبران تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سد خاکی عنبران شهرستان نمین تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد.  

مهندس رحیم میدانی در بازدید از محل احداث سد خاکی عنبران که با حضور سرپرست استانداری اردبیل و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی انجام شد، افزود: اعتبارات مورد نیاز برای احداث این سد از محل صندوق توسعه ملی تامین شود.

وی با اشاره به اینکه بنا به دلایل فنی اجرای این طرح متوقف شده بود؛ بیان کرد: بازنگری های مجدد فنی توسط مشاور در حال انجام بوده و تا پایان سال جاری این بازنگری ها و تهیه اسناد و انتخاب و استقرا پیمانکار انجام می گیرد.

مهندس میدانی اظهار داشت: سد خاکی عنبران جز فهرست طرح های مرزی محسوب می شود و با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی در صورت عدم بروز مسائل فنی و اجرایی تا سال آخر سال 97 به اتمام برسد.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه از محل تنش های آبی برای آب نمین 65 میلیارد ریال در نظر گرفته شده، گفت: عملیات اجرایی فاز اول از سه راهی نمین تا عنبران تا پایان سال 96 به پایان می رسد و عملیات 9 کیلومتر انتقال از محل چاه تا سه راه نمین در سال 97 به پایان می رسد.

وی با اشاره به اینکه خط 9 کیلومتری لوله گذاری این مسیر انتقال آب باید بازسازی شود، ادامه داد:چون اولویت بر اجرای ایستگاه پمپاژ و خط انتقال بوده این کار نیز تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این برنامه با ارائه گزارشی از سیمای طرح آبرسانی نمین و عنبران اظهار داشت: منبع تامین آب شهرهای نمین و عنبران چاههای واقع در روستای قره چناق و گللو بوده و دارای پتانسیل لازم برای تامین آب شهرهای نمین و عنبران تا افق سال 1425 می باشد.

مهندس اصغر سلیمان زاده در ادامه بر لزوم اجرای سریع مخزن جمع آوری چاهها و ایستگاه پمپاژ و اصلاح خط انتقال از منبع تامین تا سه راهی نمین تاکید و اعلام داشت: اعتبار مورد نیاز برای این قسمت از طرح حدود 120 میلیارد ریال خواهد بود که با تخصیص اعتبار طبق فرموده معاون محترم آب و آبفای وزارت نیرو در سال 97 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران