سه‌شنبه, 24 مهر 1397

 

معاون آب‌ وآبفای وزارت نیرو:

 

حقابه هریک از استان ها در رودخانه ارس مشخص است

معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: حقابه هریک از سه استان آدربایجانشرقی،آذربایجانغربی و اردبیل از رودخانه ارس مشخص شده و هیچ مشکلی در این باره وجود ندارد.  

رحیم میدانی در حاشیه دیدار اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با امام جمعه اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: انتقال بین‌حوزه‌ای آب هیچ ایراد علمی و شرعی نداشته و در تمام دنیا قابل اجراست و وزارت نیرو موافق اجرای آن با هدف تامین شرب مناطق مختلف است.

وی بابیان اینکه حق آبه اردبیل از رود مرزی «ارس» محفوظ است افزود: از سال 92 قابلیت حوزه‌های آبریز و سهم هر استان با توجه به نیاز مصرفی در زمینه شرب، صنعت و کشاورزی مشخص شده است.

معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو بیان کرد: انتقال آب ارس به تبریز موضوع تازه ای نیست چرا که این موضوع در دولت گذشته مطرح بود و در این دولت هم دنبال شده است.

وی درباره تبعات ناشی از انتقال آب ارس به آذربایجان شرقی گفت: این انتقال به هیچ عنوان لطمه‌ای به حق آبه اردبیل نمی زند چرا که هر استان سهم خاص خود را د اشته و از سهم و حقابه خود می تواند استفاده کند .

ارس مهم‌ترین و پرآب‌ترین رودخانه شمالی ایران در منطقه آذربایجان است که از غرب جلفا تا اصلاندوز مغان (استان اردبیل) در طول نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان جریان دارد.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران