سه‌شنبه, 24 مهر 1397

 

معاون وزیر نیرو:

 

کاهش بارندگی ها با 4 درصد رشد منفی

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: سال گذشته در مجموع سال خوبی را از نظر بارش شاهد نبودیم به طوری که نسبت به دراز مدت و همچنین سال ماقبل با 4 درصد کاهش بارندگی ها در کشور روبرو بودیم.  

رحیم میدانی در مورد وضعیت بارش های امسال نیز افزود: تنها در حوزه خزر 60 میلیمتر بارش در یک ماه اخیر اتفاق افتاده در حالی که در حوزه خلیج فارس و عمان و دریاچه ارومیه کمترین بارش را شاهد بودیم.

معاون وزیر نیرو در امور آبفا با اشاره به اینکه در حوزه دریاچه ارومیه تنها در یک ماه اخیر بارش رخ داده است ادامه داد: این میزان بارش به نسبت سال قبل و دراز مدت یک وضعیت ناخوشایندی را نشان می دهد که همچنان این روند ادامه دارد.

میدانی در مورد آخرین وضعیت دریاچه ارومیه نیز خاطرنشان کرد: سطح این دریاچه 22 میلیمتر در سال آبی گذشته افت کرده و دلیل آن نیز بارش های کمی است که در منطقه اتفاق افتاده است.

وی در ادامه با یادآوری اینکه در آبان ماه پیش بینی هواشناسی نشان می دهد که تنها در حوزه خزر بارندگی هایی را شاهد خواهیم بود تصریح کرد: این بارندگی ها نیز کمتر از حد نرمال خواهد بود.

میدانی اضافه کرد: با این وضعیت آینده خوبی را برای حوزه دریای عمان، خلیج فارس و دریاچه ارومیه از لحاظ بارشی پیش بینی نمی کنیم ولی همچنان به رحمت الهی امیدوار هستیم تا در مناطق مختلف کشور با بارش هایی که اتفاق می افتد بتوانیم از این شرایط خشکسالی عبور کنیم.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران