یکشنبه, 29 مهر 1397

 

به همت اداره منابع آب شهرستان گرمی؛

 

دروه کارگاه آموزشی برنامه های پیشگیری و کاهش مخاطرات سیلاب در گرمی برگزار شد

به همت اداره منابع آب شهرستان گرمی و با همکاری دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل، روابط عمومی و دفتر پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل یک دروه کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان برنامه های پیشگیری و کاهش مخاطرات سیلاب در محل فرمانداری شهرستان گرمی برگزار شد.  

این دوره یک روزه با شرکت بخشداران، شهرداران، شوراهای اسلامی، دهیاران و اعضای مدیریت بحران شهرستان گرمی با هدف اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و افزایش سطح آگاهیهای عمومی برگزار گردید.

 فرماندار شهرستان گرمی در این مراسم ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین، از تلاشهای شرکت آب منطقه ای و اداره منابع آب شهرستان در خصوص برگزاری چنین کارگاهی تشکر و قدردانی نمود.

ابراهیم امامی با ارائه توضیحات مفصلی در خصوص بحران آب و اهمیت آن بعنوان یک کالای با ارزش ارائه نمود و بر لزوم حفاظت از بستر و حریم منابع آبی تاکید نمود.

وی خواستار همکاری دستگاههای عضو کارگروه مدیریت بحران و همچنین دهیاران و شوراهای اسلامی با مامورین اداره منابع آب شهرستان بمنظور جلوگیری از تجاوز به بستر و حریم رودخانه شد.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی، مبانی حقوقی بستر و حریم رودخانه ها و منابع آبی را تشریح نمود و بر آمادگی دستگاه قضایی شهرستان در خصوص همکاری با اداره منابع آب بمنظور صیانت از بستر و حریم رودخانه ها طبق تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب تاکید نمود .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل نیز در این مراسم با ارائه توضیحاتی در خصوص پدافند غیرعامل ارائه نمود و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را اساس جلوگیری از بحران دانست.

امامی یگانه همکاری مستمر ارگانهای مختلف در بحرانها را یادآور شد و افزود: تلاش های همه جانبه دستگاههای اجرایی بعنوان پدافند غیرعامل در بحرانهای مختلف از جمله سیلاب در کاهش خسارات نقش اساسی دارد.

در ادامه کارشناس مدیریت پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز با ارائه فیلم و تصاویری و بیاناتی از بزرگان دینی بر اهمیت پدافند غیرعامل در تمام زمینه ها و بویژه سیلاب تاکید کرد.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این همایش، رودخانه را بعنوان یک موجود زنده خواند و بحث تاثیر حفاظت از بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها در کاهش خسارات سیلاب و نحوه تعیین بستر و حریم و مبانی حقوقی و فنی آنرا تشریح نمود و تاثیرات منفی تشدید خسارات سیلاب را با ارائه فیلم های آموزشی ارائه کرد.

امین حسین پور ضمن تقدیر و تشکر از همکاری فرمانداری گرمی و مدیریت بحران استان در برگزاری این دوره، خواستار تداوم برگزاری همچنین دوره هایی در سایر شهرستانهای استان شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران