یکشنبه, 29 مهر 1397

 

در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان نمین عنوان شد؛

 

صرفه جویی 4.3 میلیون متر مکعبی در مصرف آب بخش کشاورزی شهرستان نمین

فرماندار نمین گفت: در سالجاری بالغ بر 4.3 میلیون متر مکعب در بخش آب کشاورزی شهرستان نمین صرفه جویی شده است.  

فرهاد عبدالعلی پور در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان نمین افزود: این میزان صرفه جویی در مصرف آب از طریق اجرای شیوه های آبیاری نوین تحت فشار و اصلاح الگوی کشت حاصل شده است.

وی افزود: در جهت افزایش راندمان آبیاری، بیش از یک هزار و 600 هکتار اراضی برای اجرای شیوه های نوین آبیاری شناسایی شده که با اجرای آن سال آینده شاهد صرفه جویی 7.2 میلیون متر مکعبی در بخش آب کشاورزی شهرستان نمین خواهیم بود.

رییس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان نمین در ادامه اظهار کرد: در سال آبی جاری میزان بارش ها در شهرستان نمین نسبت به مدت مشابه سال پیش 1.4در صد رشد داشته است.

فرماندار نمین گفت: طی چند ماه اخیر 9 حلقه چاه غیرمحاز با میزان صرف جویی 44 میلیون متر مکعب در شهرستان انسداد یافته است.

عبدالعلی پور با بیان این مطلب که 67 چاه دارای اضافه برداشت در شهرستان نمین شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده است ادامه داد: 1.2 هکتار از حریم و بستر رودخانه های شهرستان نیز در ماههای اخیر آزادسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه 53 مورد جلوگیری از ساخت و ساز در حریم رودخانه های شهرستان نمین صورت گرفته است افزود: 6.4 کیلومتر از بستر رودخانه قره سو نیز در سال جاری لایروبی می شود.

رییس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان نمین گفت: برق دار کردن 180 حلقه چاه کشاورزی نیز برای کنترل راندمان آبدهی در برنامه کاری قرار گرفته است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران