چهارشنبه, 28 آذر 1397

 

با حضور آب بران پایاب سد قره قشلاق برگزار شد؛

 

نشست با بهره برداران روستای قره قشلاق شهرستان کوثر

هجدهم دی ماه امسال جلسه ای با حضور آب‎بران پایاب سد قره قشلاق در دفتر کار مهندس حمید فضائلی رییس اداره منابع آب شهرستان کوثر برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل در این نشست مهندس حمید فضائلی ضمن ارایه توضیحاتی درخصوص وضعیت منابع آبی این شهرستان و تغییرات اقلیمی شکل گرفته، به بارش سالهای اخیر و احتمال کاهش ذخیره سد قره‎قشلاق اشاره کرد و گفت: اقداماتی همچون تغیییر الگوی کشت، مصرف بهینه آب، استفاده از سیستمهای نوین آبیاری برای برون رفت از شرایط بحرانی آب، ضروری است.

فضائلی با توجه به وضعیت بارشهای امسال بر لزوم استفاده بهینه از آب در سال زراعی پیش رو، تاکید کرد و افزود: اگر عدم مدیریت صحیح مصرف آب ادامه داشته باشد، با بحران بسیار شدیدی مواجه خواهیم شد که بدون شک نقش کشاورزان به عنوان بهره‎برداران اصلی منابع آّبی در حفاظت از این منابع ارزشمند و خدادادی بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت است، چرا که بدون مشارکت مردم حفاظت از منابع آب امکان پذیر نیست.

این جلسه که با هدف تشریح طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی تشکیل شده بود مشکلات کشاورزان نیز مورد بررسی و بحث قرار گرفت و راهکارهایی از جمله امتناع از کشت محصولات پر مصرف و خودداری بهره برداران از توسعه اراضی و انتقال آب به سایر اراضی مورد تاکید قرار گرفت.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران