یکشنبه, 5 خرداد 1398

 

با حضور فرماندار گرمی:

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان گرمی در سال 97 برگزار شد

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان گرمی در سال 97 در ساختمان فرمانداری با حضور فرماندار گرمی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل فرماندار شهرستان گرمی ضمن تشریح اهمیت و وضعیت نامناسب منابع آب در کشور، مسولان ذیربط شهرستان را به همکاری دعوت کرد و گفت: با معرفی الگوی کشت مناسب و فرهنگ سازی قدم های اساسی در خصوص محدویت کشت برنج در منطقه می توان برداشت و  همچنین با اصلاح روشهای نوین آبیاری بهره وری محصولات کشاورزی و راندمان آبیاری را افزایش داد.

مهندس امامی به بارندگی های امسال این شهرستان اشاره کرد و افزود: بعلت کاهش بارندگی ها منابع آب روستایی بصورت محسوس کاهش یافته و چاره ای جز زمانبندی تخصیص آب به روستاها را نداریم که در این خصوص بایستی تصمیمات لازم اتخاذ شود.

رئیس جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان گرمی مدیریت مصرف را مهمترین اقدام در مدیریت منابع آب خواند و از دستگاههای متولی خواست تا با فرهنگ سازی مناسب اقدامات لازم را در امر صیانت از منابع آبی بعمل آورند.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی به همکاری دستگاههای قضایی و انتظامی با ادارات منابع آبی تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی آمادگی لازم را دارد تا در چهارچوب قانون با اداره منابع آب در مورد متخلفین همکاری کرده و دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان هم با قاطعیت و به صورت جدی با متخلفین منابع آبی برخورد خواهد کرد.

در بخش دیگری از این جلسه رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی با تشریح برنامه وزیر نیرو به استانداران سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت بارش و منابع آب استان ها و انجام اقدامات لازم برای مواجهه با کم آبی و نامه معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص بخشنامه معاون وزیر جهاد در خصوص محدودیت کشت برنج به غیر از استان های گیلان و مازنداران پرداخت و از دستگاههای متولی خواست به وظایف خود در این خصوص عمل نمایند.

رضا بدرزاده با توجه به وضعیت بارشی و آخرین وضعیت منابع آبی منطقه گفت: متاسفانه آمار و ارقام از کاهش 40 درصدی رواناب رودخانه های منطقه خبر می دهد که امیدواریم در این خصوص برنامه ریزی های لازم برای حل بحران اتخاذ شود.

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران