یکشنبه, 5 خرداد 1398

 

با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد؛

 

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی مغان در سالجاری برگزار شد

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی مغان با حضور علی علایی سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد در ساختمان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.  

به گزارش اداره منابع امور آب مغان؛ گزارش از وضعیت منابع آبی سدهای بالا دست و همچنین امکان تامین آب کشت بهاره و کشت دوم از مهترین دستورات این جلسه بود.

بر اساس تاکیدات دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان در این جلسه مقرر گردید؛ در راستای استفاده بهینه از منابع آب و خاک، اهداف شورای حفاظت با دو رویکرد کوتاه مدت و بلند مدت با مد نظر قرار دادن نحوه صحیح مصرف آب (به عنوان رویکرد کوتاه مدت) و تغییر شیوه آبیاری و اصلاح الگوی کشت (رویکرد بلند مدت) در دستور کار اعضای شورا قرار گیرد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد در این جلسه گفت: مدیریت منابع آب و جهاد کشاورزی این شهرستان در شرایط موجود، علت کم آبی را که ناشی از کمبود نزولات جوی است؛ اطلاع رسانی نمایند تا از هر گونه عواقب احتمالی جلوگیری بعمل آید.

همچنین با توجه به تاکید فرماندار و ریاست شورای حفاظت از منابع آب، مدیریت منابع آب مغان موظف شد پیگیریهای لازم در خصوص عملیات اجرایی سد دیکداش را در دستور کار داشته باشد و نتیجه را در اسرع وقت گزارش دهد.

در بند دیگر این صورت جلسه آمده است: در راستای جلوگیری از ورود خسارت به زارعین محترم شبکه بران به لحاظ عدم وجود آب مطمئن در رودخانه دره رود مقرر گردید اطلاع رسانی لازم در خصوص ممنوعیت کشت برنج در محدوده این رودخانه اعمال شود و در صورت عدم توجه زارعین، شرکت بهره برداری اقدام قضایی در جهت جلوگیری از کشت انجام دهد.

منبع خبر: روابط عمومی

دیدگاه کاربران