یکشنبه, 29 مهر 1397

 

 

عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی آغاز شد

عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی در استان اردبیل با حضور استاندار، نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرستانهای کوثر و خلخال و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل آغاز شد.  

عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی در استان اردبیل با حضور استاندار، نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرستانهای کوثر و خلخال و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل آغاز شد.

استاندار اردبیل در مراسم کلنگ زنی این طرح اظهار داشت: عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی شامل خط انتقال آب به طول هفت هزار و 300 متر و علاوه بر آن، طول خطوط اصلی 50 کیلومتر و خطوط فرعی نیز 65 کیلومتر خواهد بود.

سید حسین صابری با بیان اینکه برای اجرای این طرح 82 میلیارد ریال در مدت 24 ماه هزینه خواهد شد، افزود: سد گیوی پس از تکمیل 80 هزار هکتار از اراضی منطقه را آبیاری خواهدکرد.

وی با اشاره به ساخت 70 درصدی بدنه این سد و پیشرفت فیزیکی 75 درصد جاده جایگزین گیوی خلخال، از اختصاص اعتبار لازم برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و تکمیل سد گیوی خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این ضمن ارائه گزارشی در مورد اجرای طرح مذکور اظهار امیدواری کرد در صورت تخصیص به موقع اعتبارات پروژه مذکور با تمام توان ادامه خواهد یافت.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم خواستار تخصیص اعتبار لازم برای تسریع در ساخت سد گیوی و همچنین تکمیل مطالعات پنج سد کوچک در شهرستان کوثر شد.


بشیر خالقی با اشاره به کاهش جمعیت شهرستان کوثر در سالهای اخیر به دلیل مهاجرت برای اشتغال، تکمیل سد گیوی را در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه بسیار مهم خواند.

طرح جامع آبگرم گیوی تصویب شد

 همچنین در سفر استاندار اردبیل به شهرستان کوثر و برگزاری جلسه کارگروه گردشگری این شهرستان کلیات طرح جامع گردشگری آبگرم گیوی را که در 44 هکتار اجرا خواهد شد، تصویب شد.

استاندار اردبیل در این جلسه با بیان اینکه اجرای مرحله اول این طرح بزودی آغاز می شود، از مسئولان خواست برای اجرای این طرح سرمایه گذار جذب کرده و حریم حمام سنگی را نیز سامان دهند.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران