سه‌شنبه, 24 مهر 1397

 

بر اساس ارزیابی عملکرد سال 93 ستاد اقامه نماز؛

 

درهمایش استانی اجلاس نماز، شرکت آب منطقه ای اردبیل حائز رتبه «تقدیر ویژه» شد

برای نخستین بار در بین استان‌های کشور اجلاس استانی نماز با موضوع نماز و سنجش دستاوردها در اردبیل برگزار و شرکت آب منطقه ای اردبیل حائز رتبه «تقدیر ویژه» شد و مورد تجلیل قرار گرفت.  

در ارزیابی و داوری هیات ستاد اقامه نماز استان و بررسی برنامه ها و فعالیت های سال 93 دستگاههای اجرایی استان در عرصه نماز، شرکت آب منطقه ای اردبیل به عنوان دستگاه شایسته «تقدیر ویژه» شناخته شد و با حضور مسئولان کشوری و استانی و ائمه جمعه و جماعات، خادمان مساجد و یاوران نماز در سالن ولایت سپاه اردبیل مورد تجلیل قرار گرفت.

در تقدیر نامه اهدایی خطاب به مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل آمده است: «توفیق خدمتگزاری به نماز نور چشم پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بالاترین هدیه الهی است. از این که توانسته اید با توجهات خداوند متعال و همدلی و همکاری اعضای محترم شورای اقامه نماز آن اداره کل رایحه عطر آگین نماز را به مشام جان ها پیرا کنید و در امر خطیر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز بر اساس ارزیابی عملکرد سال 1393 در کسب رتبه «تقدیر ویژه» توفیق داشته باشید، خرسندیم و بر خود فرض می دانیم از باب «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» از تلاش های جنابعالی و همه دست اندرکاران امر نماز در آن دستگاه تقدیر و تشکر نماییم.»

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در این همایش نماز را به عنوان نماد بندگی و عبودیت الهی راه خلاصی از تعلقات دنیوی اعلام کرد و گفت: بشر با نماز از وابستگی‌ها و دلبستگی‌های فانی دنیا رانده شده و راه نجات و رستگاری را در پیش می‌گیرد.

شکرالله عبدی نماز را تنها راه نجات جامعه از آسیب‌ها و گزندهای مادی و ظاهری توصیف کرد و یادآور شد: به راحتی می‌توان با توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز جامعه را از آسیب‌های فردی و اجتماعی دور کرده و ریشه بسیاری از مشکلات را که در بی‌توجهی به نماز است برطرف کرد.

وی تصریح کرد: قبل از برگزاری بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که در قزوین برگزار می‌شود تلاش کردیم تا در استان اجلاس استانی را برگزار کنیم تا ابعاد مختلف این امر معنوی را در جامعه ترویج و توسعه بدهیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با بیان اهداف اصلی برگزاری این همایش استانی افزود: تلاش جدی بر تحقق آیه شریفه 41 سوره حج است تا فرهنگ نماز و ارزش معنوی و کیفی در جامعه توسعه و ترویج پیدا کند.

عبدی ضرورت ایجاد حساسیت‌های جدی در جامعه در اقامه نماز اول وقت را همراه نماز با جماعت یادآور شد و ادامه داد: ما باید با شناسایی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و مردمی تلاشمان بر این است تا توسعه و ترویج فرهنگ نماز را شاهد باشیم.

وی ضرورت آسیب‌شناسی دقیق در این حوزه و ضرورت رفع آسیب‌ها و معایب احتمالی را در این حوزه بیان کرد و گفت: ما در این همایش از خادمان و ائمه جماعات برتر استان و دستگاه‌های برتر و موفق در حوزه اقامه نماز تجلیل خواهیم کرد چرا که این تجلیل زمینه تشویق و ترغیب بیشتر سایر نهادها و مساجد را در اقامه باشکوه نماز فراهم می‌آورد.

گفتنی است در پایان این همایش یک روزه به همت ستاد اقامه نماز استان اردبیل 17 دستگاه اجرایی شایسته تقدیر ویژه و 32 دستگاه شایسته تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت

دیدگاه کاربران