دوشنبه, 30 مهر 1397

 

با هدف بررسی آخرین وضعیت سد و شبکه احمدبیگلو؛

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از روند عملیات اجرایی سد و شبکه احمد بیگلو بازدید کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و هیئت همراه از روند عملیات اجرایی سد و شبکه احمد بیگلو مشگین شهر بازدید بعمل آوردند.  

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید گفت: عملیات اجرایی سد احمد بیگلو با حجم مخزن ٢٧ میلیون متر مکعب از سال ٨٩ آغاز گردیده و مقرر است تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و بهره برداری از آن شروع شود.

مهندس اصغر سلیمان زاده ضمن اعلام رضایت از روند عملیات اجرایی سد تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی سد احمدبیگلو در مجموع ٨٧ درصد میباشد که ٢١ درصد آن در سال جاری محقق شده است.

وی با اشاره به به مشخصات سد احمدبیگلو عنوان کرد: حجم کل سد 27 میلیون مترمکعب، حجم مفید سد 24 میلیون مترمکعب و حجم تنظیمی آن بالغ بر 18 میلیون مترمکعب می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل همچنین گفت: طول تاج سد 528 متر، طول طونل 296 متر و حجم خاکریزی سد نیز بالغ بر 25 میلیون مترمکعب می باشد.

وی با بیان اینکه کار اجرایی در پروژه سد احمدبیگلو در حال حاضر در شیفت شب هم ادامه دارد، افزود: در حال حاضر در مجموع در پروژه سد و شبکه احمدبیگلو نزدیک به 400 نفر شاغل هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل همچنین در بازدید از روند عملیات اجرایی پروژه پایاب سد احمدبیگلو اظهار کرد: پروژه شبکه پایاب سد احمد بیگلو توسط شرکت تلاشگران نصر سازه پایدار در وسعت ٢٠٣٥ هکتار در محدوده شهرستان مشگین شهر در حال اجراست.

مهندس سلیمان زاده افزود: این پروژه که قسمت دوم آن از اول سال ٩٦ آغاز شده از پیشرفت بسیار مناسب بالغ بر ٧٢ درصد برخوردار است و بر اساس توافق با پیمانکار مدت پیمان از ١٨ ماه به ١٢ ماه تقلیل یافته و مقرر است در انتهای سال جاری همزمان با اتمام سد به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به مشخصات شبکه آبیاری و زهکشی احمدبیگلو نیز گفت: بیش از 2 هزار هکتار اراضی پایاب این شبکه خواهد بود که طول کل لوله گذاری در این شبکه یالغ بر 40 کیلومتر خواهد بود.

در این بازدید مقام عالی شرکت رضایت خود را از عملکرد عوامل و دست اندرکاران پروژه اعم از نماینده مجری طرح، دستگاه نظارت و عوامل پیمانکار اعلام داشتند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران