یکشنبه, 29 مهر 1397

 

در جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه آزاد استان مطرح شد

 

تاکید بر تقویت همکاری های علمی، پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی بین مجموعه آب و دانشگاه

در جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه آزاد استان بر تقویت همکاری های علمی، پژوهشی، آموزشی و تحقیقاتی بین مجموعه آب و دانشگاه آزاد استان تاکید شد.  

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه با اشاره به دغدغه مردم و مسئولین استان و کشور به وضعیت آب تصریح کرد: وضعیت آب در کشور امروز نگران کننده است و همه مردم و مسئولین نسبت به این امر اذعان دارند.

مهندس اصغر سلیمان زاده با بیان اینکه متاسفانه طی سالهای اخیر رواناب ها در استان کاهش چشمگیری داشته است، اظهار داشت: مصرف بیش از اندازه مصرف آب در بخش کشاورزی و شرب در سالهای گذشته و به تبع آن افت سطح آبهای زیرزمینی موجبات تشدید بحران آب در استان را فراهم آورده است.

وی با اشاره به اینکه ما آب 5 سال آینده را نیز مصرف نموده ایم، تاکید کرد: متاسفانه تاکنون بالغ بر 632 میلیون مترمکعب آب در دشت اردبیل بیلان منفی داریم که طبق برنامه ریزی باید این موضوع را حل نمائیم.

مهندس سلیمان زاده دشت اردبیل را بزرگترین دشت استان عنوان کرد که در حال حاضر با مشکل کمبود آب و پایین رفتن سطح آبهای زیرزمینی عنوان کرد و گفت: برای بهبود این وضعیت باید با کمک مردم و کلیه دستگاهها کمک نمائیم تا با کاهش مصرف، سطح آبهای زیرزمینی بهبود یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از پتانسیل علمی، تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی مراکز علمی و دانشگاهی اظهار داشت: تنها وزارت نیرو نمی تواند مشکل موجود را حل نماید و باید مجموعه های علمی و دانشگاهی یار و یاور ما در این امر باشند.

وی همچنین با اشاره به امضای تفاهم نامه ما بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانشگاه آزاد استان در طی سالیان گذشته نسبت به اجرای مفاد این تفاهم نامه و گسترش همکاریهای فی مابین جهت بهره مندی از پتانسیل های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی دو مجموعه تاکید کرد.

مهندس سلیمان زاده با اشاره به کسب رتبه برتر شرکت آب منطقه ای اردبیل در حوزه پژوهشی بخش آب کشور در ارزیابی های وزارت نیرو، تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای اردبیل همه ساله اولویت های تحقیقاتی خود را از طریق سایت شرکت اطلاع رسانی می کند تا در زمینه های مختلف از پتانسیل علمی دانشگاهها بهره مند گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بدنه کارشناسی شرکت آب منطقه ای استان بی نظیر است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان آمادگی دارد در پروژه های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی از توانایی های کارشناسی مجموعه آب استان استفاده نماید.

دکتر اسحق رسولی با اشاره به اینکه طبق اظهار کارشناسان جنگ آینده جنگ آب خواهد بود، لزوم صرفه جویی همه جانبه در این نعمت الهی را یادآور شد و گفت: استفاده بهینه از مصرف آب در بخش های مختلف شرب و کشاورزی ما را از این بحران عبور خواهد داد.

وی توجه به پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه همکاریهای بین بخشی را خواستار شد و افزود: رویکرد فعلی دانشگاه آزاد در کنار توجه به امر آموزش، تقویت امر تحقیقات و پژوهش می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اظهار داشت: خوشبختانه زمینه های بسیار مناسبی جهت گسترش همکاریهای فی مابین وجود دارد تا از این طریق بتوانیم برای حل مشکلات فرارو در بخش آب کمک نمائیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه های گسترده توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل در سطح استان، اجرای این پروژه ها را بارقه امید در مردم استان و موجبات ارتقاء سطح جایگاه استان در منطقه عنوان کرد.

دکتر رسولی در پایان ضمن تاکید بر برگزاری همایش ها و سمینارهای مشترک در زمینه آب تصریح کرد: بازدیدهای علمی از پروژه های گسترده شرکت آب منطقه ای اردبیل با توجه به تفاهم نامه قبلی از دیگر اقدامات فی مابین خواهد بود.

در پایان با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان از کتاب «اصول مهندسی پایدار» تالیف مهندس بابک خیاط رستمی، کارشناس شرکت آب منطقه ای اردبیل رونمایی شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران