یکشنبه, 29 مهر 1397

 

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل خبر داد؛

 

انسداد 6حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت در محدوده شهرستان اردبیل

6 حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت و یک حلقه چاه غیر مجاز در محدوده شهرستان اردبیل پر و مسدود گردید  

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: با عزم راسخ و با همکاری نیروی انتظامی، شش حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت تقلیل منصوبات شده و یک حلقه چاه غیر مجاز نیز تا هجدهم دی ماه 96 در محدوده شهرستان اردبیل پر و مسدود گردیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل، مهندس سلامت عزیزی اعلام کرد: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی، همکاران امور آب و گشت و بازرسی با همکاری نهادهای قضایی و انتظامی، تعداد 6 حلقه دارای اضافه برداشت تقلیل منصوبات شده و یک حلقه چاه غیر مجاز نیز انسداد گردیده است.

وی در ادامه افزود: با این عملیات از برداشت غیرمجاز آب زیرزمینی سالانه بیش از 64 / 0 میلیون مترمکعب از آبخوان دشت اردبیل جلوگیری به عمل آمده است.

وی خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب زیرزمینی شده است و کاهش آب های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فرو چاله، فرونشست زمین، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند و این امور براساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می کند.

  به گفته مهندس عزیزی از ابتدای اجرای عملیات انسداد چاههای غیرمجاز در سال جاری تعداد 37حلقه چاه غیر مجاز مسدود وتعداد 21حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت، تقلیل منصوبات داده شده است. مجموعاً میزان صرفه جویی در سال جاری 06 / 4 میلیون متر مکعب میباشد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل

دیدگاه کاربران