چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل:

 

چاه های آب در استان اردبیل به کنتور هوشمند مجهز می شوند

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل از تجهیز تمامی چاه های آب استان به کنتور هوشمند ظرف دوسال آینده خبر داد.  

بهروز محمدی در جلسه شورای حفاظت از آب های شهرستان نمین افزود: 360 هزار کنتور هوشمند در کشور برای این منظور پیش بینی شده که یک هزارو 200 مورد آن سهم استان اردبیل است.
وی اضافه کرد: در صورت تامین اعتبار لازم، تعداد 4 هزار و 556 چاه حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق باقی مانده در سطح استان نیز به این کنتورها مجهز خواهند شد.
محمدی از وجود 42 حلقه چاه غیر مجاز با حجم تخلیه 2 میلیون و 600 هزار متر مکعب و تعداد 115 حلقه چاه دارای اضافه برداشت با برداشت 4 میلیون و 700 هزار متر مکعب در سطح شهرستان نمین خبر داد .
وی با بیان اینکه از سال 87 تاکنون تعداد 64 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان مسدود شده است ، افزود: با پر کردن این چاه ها در مصرف بیش از 2 میلیون و 300هزار متر مکعب آب صرفه جویی شده است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل از نصب 117 عدد کنتور هوشمند تا به حال در چاه های شهرستان نمین خبر داد و گفت: از این تعداد در حال حاضر 43 مورد به خاطر دست کاری های شخصی مالکان مربوطه کارکرد نامناسب دارند که نیاز به رسیدگی و اصلاح دارند.
وی با بیان اینکه از حفر تعداد 30 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان هم از سال 87 تاکنون جلوگیری به عمل آمده است ، خواستار کمک و همکاری مراجع قضایی و انتظامی شهرستان در این راستا به منظور حفاظت بهینه از منابع آب شهرستان شد.
محمدی نصب کنتورهای هوشمند ، مسدود کردن چاههای غیرمجاز باقی مانده ، عدم ارایه تسهیلات و تحویل نفت از سوی سازمان جهاد کشاورزی و شرکت نفت به صاحبان چاه های غیرمجاز و ترویج شیوه های نوین آبیاری از قبیل اجرای تیپ در اراضی کشاورزی از سوی جهاد کشاورزی را از جمله مهمترین راهکارهای موجود در مدیریت بهینه مصرف آب برشمرد و خواستار همکاری فرمانداران و مسئولان ذیربط شهرستان های استان و شهرستان نمین در این راستا شد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران